Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.oktobra līdz 30.aprīlim
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena - sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena - 10:00 - 16:00


Follow us
» Kultūras centrs » Vidzemes kamerorķestris

Vidzemes kamerorķestrisDiriģents Andris Veismanis

   Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā.
   Orķestra mūziķi atbilstoši sava kolektīva nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Tie ir pedagogi no Cēsu, Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Ērgļu, Gulbenes un Līgatnes mūzikas skolām, kā arī Cēsu mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi. Būtisks ieguldījums jaunās mūziķu paaudzes sagatavošanā ir arī Vidzemes kamerorķestra koncerti bērnu mūzikas skolās kopā ar šo skolu audzēkņiem.
   Vidzemes kamerorķestris pastāvīgi uzstājas visā Latvijā, katru gadu piedaloties ap 20 koncertos, kā arī ārpus Latvijas robežām – Vācijā, Zviedrijā un Igaunijā. Ar orķestri sadarbojušies daudzi no labākajiem Latvijas dziedošajiem un spēlējošajiem māksliniekiem, tostarp I. Galante, I. Kalna, K. Gailīte, S. Jēgers, E. Martinsone, D. Kalniņa, D. Krenberga, M. Kūlis, J. Maļeckis, A. Štrāls, K. Rūtentāls, A. Bigača u. c., kā arī viesmākslinieki no Vācijas, Krievijas, Zviedrijas un Igaunijas – M.Turi, R.Joost, K.Urb, R.Tarum, I.Tarum.
   Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar vairākiem latviešu komponistiem – Pēteri Vasku, Arturu Maskatu, Pēteri Plakidi un Andri Dzenīti. Par Vidzemes kamerorķestra daudzpusību liecina dažādie mūzikas žanri, kuriem orķestris pievēršas savas darbības ietvaros. Starp tiem ir operu un baletu mūzikas atskaņojumi: J. Haidna leļļu opera „Filemons un Bauce”, dziedātājas Kristīnes Opolais solo koncerti 2007. gadā, Senās mūzikas festivālā Rundālē atskaņotais K. V. Gluka balets „Don Giovanni” ar franču baroka deju grupas L’Eventail piedalīšanos, kā arī pastāvīga dalība Farinelli festivāla koncertos Rīgas Domā un Latvijas Nacionālajā operā kopā ar solistiem no ASV, Lielbritānijas, Krievijas, Holandes un Latvijas. Vidzemes kamerorķestra radošajā biogrāfijā nozīmīga vieta ierādīta arī lielo vokāli instrumentālo formu atskaņojumiem, starp kuriem ir gan J. S. Baha Sv. Jāņa pasija un Ziemassvētku oratorija, gan K. Orfa scēniskā kantāte „Carmina Burana” un G. F. Hendeļa oratorija „Mesija”, kuru atskaņojumos piedalījušies igauņu, lietuviešu un latviešu solisti, kamerkoris „Ave Sol”, VAK Latvija un Latvijas Radio koris.

Papildus informācija
Andris Veismanis, tālr. 29167725Printēt