Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.oktobra līdz 30.aprīlim
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena - sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena - 10:00 - 16:00


Follow us
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Kori » Vidzeme » Jauktais koris "Vidzeme"

Jauktais koris "Vidzeme"Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Olita Neimande

   Vēstures avoti apliecina, ka jau 1865.gadā pastāvējusi Cēsu vīru dziedāšanas biedrība, bet pirmais jauktais koris izveidots 1869.gadā. Tomēr par kora „Vidzeme” dibināšanas jeb atjaunošanas gadu tiek uzskatīts 1944.gada 15.novembris, kad Cēsu Tautas namā uzstājās koris diriģenta Kārļa Ozola vadībā. Kori “Vidzeme” šo gadu laikā vadījuši dažādi diriģenti - K.Ozols, A.Krastiņš, V.Grāvītis, O.Cintiņš, A.Grandava, J.Sprancmanis, J.Stirna, A.Kauliņa, E.Ķepītis, I.Rausis, J.Ugoļņikovs, V.Krēsliņš.
   Jau sešus gadu desmitus koris ir dziedājis, koncertējis, mēģinājis un piedalījies dažādās sabiedriskās aktivitātēs. Koris ir ņēmis dalību visos Dziesmu svētkos, kā arī Dziesmu dienās Gaujienā, Meņģeļos, Limbažos, Tukumā, Jūrmalā, Daugavpilī un citur. Koncertturnejas un dalība festivālos un koncertos – Slovākijā, Lietuvā, Zviedrijā, Ukrainā, Itālijā (festivāls Venezia in musica), Norvēģijā (Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētki), Austrijā (F.Šūberta koru konkurss Vīnē),Itālijā (koncerti Venafro),Francijā.
   Kora repertuārā ir latviešu oriģināldziesmas, tautas dziesmu apdares, garīgā mūzika, Ziemassvētku dziesmas. Dažādas tautā iecienītas R.Paula, Z.Liepiņa, I. Kalniņa, A. Vintera melodijas. Atzīmējot valsts svētkus un svinamās dienas, koris sagatavo īpašu svētku repertuāru, tuvojoties Ziemassvētkiem, koris sniedz Ziemassvētku garīgās mūzikas koncertus Latvijas baznīcās.
   Neizpaliek arī kolektīva tradīcijas, kopīgie pasākumi – romantiskie vakari ar dziesmām, fantāziju tēmas – lidojumi laikā, un dziesmas, dejas iz vecmāmiņas pūra lādes.

Papildus informācija:
Olita Neimande, tālr.29959149Printēt