Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.oktobra līdz 30.aprīlim
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena - sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena - 10:00 - 16:00


Follow us
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Deju kolektīvi » Saulgrieži » Vidējās paaudzes deju kopa „Saulgrieži”

Vidējās paaudzes deju kopa "Saulgrieži"Moto: Iespēt neiespējamo!

Kolektīva mākslinieciskā vadītājs Andis Kozaks

   Vidējās paaudzes deju kopa „Saulgrieži” dibināta 1987. gadā, un kopš kolektīva izveidošanas to 20 gadus nemainīgi un ar aizrautību vada horeogrāfe Ruta Paulsone.
   Republikas mēroga skatēs, savā vecuma grupā kolektīvs saņem visaugstākos novērtējumus - 1.pakāpes diplomus. Kā augstākie dejas vērtējumi ārpus Latvijas robežām starptautiskajā mērogā, ir saņemtie Eiropas tautu mūzikas un folkloras festivāla „Eiropiāde” komitejas goda raksti un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pateicības par latviešu dejas popularizēšanu ārvalstīs.
Ik gadu kolektīvs piedalās Eiropas tautu mūzikas un folkloras festivālā „Eiropiāde”, kas katrreiz notiek citā valstī un pilsētā. Koncertējot “Saulgrieži” ieguvuši daudz draugus Latvijā – Rīgā, Talsos, Limbažos, Gulbenē, Jēkabpilī, Priekuļos. Dejotāji ir pabijuši arī Dānijā, Spānijā, Šveicē, Itālijā, Francijā, Vācijā, Sardīnijā, Lietuvā.
   “Saulgrieži” labprāt sniedz koncertus un priekšnesumus dažādos pasākumos! Ir interesanta Lieldienu koncertprogramma „Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks”, piedāvā programmas arī tradicionālajiem gadskārtu svētkiem un latviešu raksturdejas.
   Par tradīciju kļuvuši vidējās paaudzes deju kolektīvu sadancošanās svētki “Muļķe sirds”, kurus ar nepacietību gaida daudzi deju kolektīvi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ik februāri.

Papildus informācija
Andis Kozaks, 29431592Printēt