Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.maija līdz 30.septembrim:
Pirmdiena - 
svētdiena 10:00 - 18:00
Follow us
» Cēsu muzejs » Piedāvājums » Teatralizētās programmas » Teatralizētās ekskursijas Cēsu pilī

Teatralizētās ekskursijas un programmas Cēsu pilī

Jebkuru no zemākminētajām programmām var pieteikt vai papildus informāciju iegūt piezvanot pa tāruni 26339342 Ievai Kalniņai-Matutei. E-pasts ieva.cesis@inbox.lv. Programmu cenā nav iekļauta ēdināšanas pakalpojumu izmaksas, kuras var atšķirties atkarībā no ēdienkartes, un ieejas maksa pilsdrupās. Cenas norādītas grupām no 15 līdz 50 personām. Individuāls cenu piedāvājums tiks izstrādāts grupām virs 50 personām.


  „Maizes cepšanas tradīcijas viduslaikos”

Cauri gadsimtiem maize vienmēr ir bijusi pati nozīmīgākā uztura sastāvdaļa. Interaktīvā programmā uzzini, kādu maizi ēda viduslaikos, kā veidoja ieraugu un kas bija nepieciešams, lai mīkla labi rūgtu. Iemēģini roku mīklas mīcīšanā un kukulīšu veidošanā. Atklāj autentiski rekonstruētas viduslaiku āra maizes krāsns karsēšanas noslēpumus un daudzveidīgo pielietojumu. Un visbeidzot – baudi sava darba augļus, nogaršojot īstu viduslaiku maizi ar sviestu un medu!
Piedāvājums grupām līdz 20 pers. Cena grupai: EUR 95,-no grupas
Programmas ilgums: 2 stundas „Kas dzīvoja Cēsu pilī?”

Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Kā vadījuši dienas miera laikos un kara gadījumos senie pils iedzīvotāji? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un sniegs atbildes uz šiem jautājumiem. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos” un atklāsiet, kā pils iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 95,-
  + EUR 2.56,-  no personas par ieeju pils kompleksā
 „Pils stāsti”

Aicinām jūs iepazīt Cēsu pili, klausoties senās leģendas un stāstus. Jūs sagaidīs pils kalpotājs, kurš iepazīstinās ar pili, tās vēsturi un ar to saistītajām leģendām.
Būs iespēja aplūkot seno pils pagrabu, kas kādreiz izmantots kā cietums. Uzzināsiet, kādi slaveni, kādreiz ietekmīgi ļaudis pavadījuši šeit sava mūža mokpilnākās dienas un to, kādas pārdabiskas lietas reizēm te notikušas. Pēc pagraba apmeklējuma pils kalpotājs pavadīs jūs uz pils torni, kur jau gaidīs Livonijas ordeņa mestra padevīgais kalps – pils pārvaldnieks - brālis Dītrihs. Viņš stāstīs notikumus, kas kādreiz risinājušies pils mūros.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 60,-
+ EUR 2.56  no personas par ieeju pils kompleksā


  „Viduslaiku spēles”

Piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai: EUR 60,-
+  EUR 2.56,-  no personas par ieeju pils kompleksā


 „Gatavojies kaujai Cēsu pilī”

Viduslaikos, lai uzvarētu kaujā, bruņiniekam bija jāattīsta savas kaujas prasmes regulāros treniņos. Piedāvājam arī jums iespēju izjust viduslaiku bruņniecības garu, piedaloties dažādās viduslaiku spēka un veiklības disciplīnās!
Pie Cēsu pils vārtiem jūs sagaidīs brālis – bruņinieks, kurš iepazīstinās ar dzīvi Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils zālē sastapsiet rakstvedi, kurš jums labprāt pievienosies viduslaiku kaujas treniņu laukumā. Brāļa bruņinieka uzdevums būs ierādīt un ļaut pašiem iemēģināt roku galvenajos spēka un veiklības pārbaudījumos: skriešanā ar kājnieku pīķi, trāpot ar tā smaili dzelzs gredzenā; iešanā ar koka kājām; šķēpa mešanā; distances veikšanā ar ieroču un bruņu svara ekvivalentiem; cīņā ar salmu maisiem uz līdzsvara baļķa. Pils rakstvedis, palīdzot brālim-bruņiniekam, iegrāmatos jūsu sasniegumus, lai rezultātā noskaidrotu veiklāko un spēcīgāko bruņinieku jūsu vidū.
Programmas ilgums: 1,5- 2 stundas
Cena grupai: EUR 120,-
+  EUR 2.56,-  no personas par ieeju pils kompleksā


  „Viena diena ordenī”

Ar pils iedzīvotāju palīdzību dosim iespēju izbaudīt dzīvi ordeņa pilī 16.gadsimtā, pakļaujoties tā laika likumiem un paražām, apgūstot prasmes, kas noderīgas dzīvojot viduslaikos un izbaudot vienkāršu maltīti kopā ar ordeņa brāļiem. Dienas gaitā uzzināsiet, kā militārās prasmes izkopa ordeņa brāļi, un arī paši varēsiet izmēģināt spēkus dažādos pārbaudījumos. Bet pirms maltītes tiksiet aicināti uz dienas lūgšanu pils kapelā, kur kapelāna vadībā apgūsiet „pātarus” latīņu valodā.
Programmas ilgums: 3- 4 stundas
Cena grupai: EUR 120,-
+ EUR 2.56,- no personas par ieeju pils kompleksā


 „Viduslaiku mielasts”

Mēs aicinām jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs Pils pārvaldnieks - brālis Dītrihs un aicinās pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu. Par jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Pils pārvaldnieks viduslaiku spēlēs pārbaudīs jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus.
Programmas ilgums: 2- 2,5 stundas
Cena grupai:  EUR 120,-
+ EUR 2.56,- no personas par ieeju pils kompleksā


 „Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga”

 Ir 1526.gads – Livonijas ordeņa Cēsu pils ziedu laiki. Mēs aicinām jūs piedalīties pieņemšanā pie slavenākā no Livonijas ordeņa mestriem - Voltera fon Pletenberga.
Pie pils vārtiem jūs sagaidīs mestra uzticības persona – pils rakstvedis. Viņš pastāstīs par Livonijas ordeņa un Cēsu pils vēsturi, kā arī sagatavos jūs turpmākajai vizītei pie mestra. Rakstvedis jums paziņos, ka mestrs nolēmis vienu no jums izraudzīties par savu vasali, un vedīs jūs uz pils dārzu, kur viņa uzdevums, pārbaudot jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, būs noskaidrot, kurš no jums ir visvairāk cienīgs kļūt par vasali. Kad jaunais vasaļa kandidāts būs atrasts, rakstvedis jūs aicinās uz pils pagalmu pie ordeņa brāļa mūka Vilhelma, kurš katram iedos vējlukturi, aizdegs sveces lukturos un vedīs jūs uz pili. Uzkāpuši pa pils torņa vītņu kāpnēm, jūs nokļūsiet vienā no pils skaistākajām zālēm, kas ir mestra dzīvojamā un darba telpa. Šeit jūs satiksiet mestru un, rakstvedim palīdzot, tiksiet aicināti uzdot viņam jūs interesējošus jautājumus. Pēc tam notiks jaunā vasaļa inaugurācijas ceremonija, kurā viņš saņems lēņa grāmatu un gredzenu kā vasaļa un seniora saistības apstiprinošu zīmi. Mestra uzdevumā jaunais vasalis aicinās visus uz pils kalpotāju sarūpētu viduslaiku mielastu.
Programmas ilgums: 2,5- 3 stundas
Cena grupai: EUR 190,-
, + EUR 2.56 no personas par ieeju pils kompleksā

 „Alus degustācijas vakars”

Cēsu alus darītavas slava jau izsenis nesta tālu plašajā pasaulē! Jau kopš 16. gadsimta Cēsu pils paspārnē darbojās šī miesu un garu iepriecinošā ražotne. Un nu, radusies iespēja piedalīties aizraujošā, dažādām sacensībām un vīru spēlēm pārbagātā alus degustācijā. Savā namā jūs sagaidīs viesmīlīgais Pilskungs, kas viesus bagātīgi pamielos, iepazīstinās ar dažādām alus šķirnēm un izklaidēs visa vakara garumā. Noskaņu palīdzēs uzturēt arī īsti krogus muzikanti, kas dos iespēju savas mīļākās dziesmas dziedāt arī viesiem. Vakara gaitā tiks noskaidrots arī lielākais alus dzērājs un izcilākais alus pazinējs!
Programmas ilgums: 2,5 stundas
Cena grupai:  EUR 150,-
+ 2.56 EUR no personas par ieeju pils kompleksā


 „Viduslaiku kāzas”

Ja vēlaties gūt ieskatu viduslaiku kāzu norisē, būsiet laipni gaidīti Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils iemītnieki sagaidīs jauno pāri pils dārzā. Jaunais pāris tiks pārbaudīts atbilstoši viduslaiku dzīves apstākļiem. Jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redzēs, kā viņa sieva tiks galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, ordeņa brālis jaunajam pārim izrādīs Cēsu pili, pavadot abus uz greznajām pils iekštelpām. Šeit pils kapelāns noturēs kāzu ceremoniju viduslaiku manierē un dos savu svētību jaunajam pārim, kopīgu dzīvi sākot.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 120,-
+ 2.56 EUR  no personas par ieeju pils kompleksā
 

  „Pils dārgumus meklējot”

Lielisks risinājums neparastai un aizraujošiem piedzīvojumiem piepildītai bērnu ballītei! Mielasts plašajā pils dārzā, rotaļas un spēles kopā ar pils iedzīvotājiem,     pazudušo dārgumu meklēšana noslēpumainajā viduslaiku pilī un vēl...
Programmas ilgums: 2,5 stundas
Cena grupai no 15 cilvēkiem EUR 9,- no personas +  2.56 EUR
no personas par ieeju pils kompleksāPrintēt

konferencem.lv

Cita puke