Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.oktobra līdz 30.aprīlim:
Pirmdiena - slēgts;
Otrdiena-Sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena- 10:00-16:00
Follow us
» Cēsu muzejs » Piedāvājums » Teatralizētās programmas » Teatralizētās ekskursijas Cēsu pilī

TEATRALIZĒTAS EKSKURSIJAS UN PROGRAMMAS

Jaunums
Sākot ar 2014. gada vasaras sezonu Cēsu pils viesiem ir iespēja ņemt dalību īpašā vizītē pie Cēsu pilsmuižas grāfa Karla Gustava fon Zīversa.


Viesos pie grāfa Zīversa

Programmas ietvaros pats grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa sieva Helēna ar lepnumu iepazīstinās viesus ar savu muižu un tās vēsturi, ar savu dzimtu un dzimtas locekļu neparastajiem un ievērojamajiem likteņiem. Grāfiene Helēna dos iespēju viesiem ielūkoties pilsmuižas ēdamzālē un Kafijas istabā, Lielajā salonā, kur bieži skan mūzika un norisinās krāšņākās balles un pat paša grāfa kabinetā. Toties grāfs nelaidīs garām iespēju palielīties arī savu plaukstošo un moderno saimniecību. Pilsmuižas apskates laikā viesiem būs iespēja arī iemēģināt roku 19.gadsimtā iecienītajā grācijas spēlē.
Programmas ilgums: 1,5 h

Cena grupām no 15-25 pers.: EUR 10.00 pieaugušajiem (EUR 8.50
skolēniem, studentiem, pensionāriem) grupām no 26-40 pers.: EUR 7.50 pieaugušajiem (EUR 6.00 skolēniem, studentiem, pensionāriem)


Pēc viesu izvēles programmu iespējams papildināt:

1. Balle pilsmuižā
Pēc iepazīšanās ar Cēsu pilsmuižu un grāfu Zīversu dzimtas līkločiem viesi tiks aicināti ņemt dalību ballē, pieredzējušu dejotāju vadībā apgūstot polonēzes un kadriļas soļus un izbaudot 19.gadsimta dejas burvību.
Cena: EUR 120.00

2. Muzikālā pēcpusdiena pilsmuižā

Pēc iepazīšanās ar Cēsu pilsmuižu un grāfu Zīversu dzimtas līkločiem omulīgajā pilsmuižas verandā viesus gaidīs īpaši sagatavoti, izsmalcināti atspirdzinājumi un uzkodas, ko baudīt ļaujoties 19.gadsimta mūzikas valdzinājumam.
Cena: EUR 70.00 (plus uzkodas un atspirdzinājumi – cena sākot no EUR 5,- no pers.)

3. Deju grupas „Magnolia” priekšnesums

Pēc iepazīšanās ar Cēsu pilsmuižu un grāfu Zīversu dzimtas līkločiem viesiem tiks dota iespēja iepazīt un izjust 19.gadsimta valdzinājumu, vērojot deju grupas „Magnolia” priekšnesumu un ieklausoties stāstījumā par tā laika kultūru, mākslu, modes tendencēm un aktualitātēm.
Cena: EUR 260.00  Maizes cepšanas tradīcijas viduslaikos

Cauri gadsimtiem maize vienmēr ir bijusi pati nozīmīgākā uztura sastāvdaļa. Interaktīvā programmā uzzini, kādu maizi ēda viduslaikos, kā veidoja ieraugu un kas bija nepieciešams, lai mīkla labi rūgtu. Iemēģini roku mīklas mīcīšanā un kukulīšu veidošanā. Atklāj autentiski rekonstruētas viduslaiku āra maizes krāsns karsēšanas noslēpumus un daudzveidīgo pielietojumu. Un visbeidzot – baudi sava darba augļus, nogaršojot īstu viduslaiku maizi ar sviestu un medu!
Piedāvājums grupām līdz 20 pers. Cena grupai: EUR 95,-no grupas
Programmas ilgums: 2 stundasKas dzīvoja Cēsu pilī?

Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Kā vadījuši dienas miera laikos un kara gadījumos senie pils iedzīvotāji? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un sniegs atbildes uz šiem jautājumiem. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos” un atklāsiet, kā pils iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 95,-
  + ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)
 Pils stāsti

Aicinām jūs iepazīt Cēsu pili, klausoties senās leģendas un stāstus. Jūs sagaidīs pils kalpotājs, kurš iepazīstinās ar pili, tās vēsturi un ar to saistītajām leģendām.
Būs iespēja aplūkot seno pils pagrabu, kas kādreiz izmantots kā cietums. Uzzināsiet, kādi slaveni, kādreiz ietekmīgi ļaudis pavadījuši šeit sava mūža mokpilnākās dienas un to, kādas pārdabiskas lietas reizēm te notikušas. Pēc pagraba apmeklējuma pils kalpotājs pavadīs jūs uz pils torni, kur jau gaidīs Livonijas ordeņa mestra padevīgais kalps – pils pārvaldnieks - brālis Dītrihs. Viņš stāstīs notikumus, kas kādreiz risinājušies pils mūros.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 60,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


  Viduslaiku spēles

Piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai: EUR 60,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


Gatavojies kaujai Cēsu pilī

Viduslaikos, lai uzvarētu kaujā, bruņiniekam bija jāattīsta savas kaujas prasmes regulāros treniņos. Piedāvājam arī jums iespēju izjust viduslaiku bruņniecības garu, piedaloties dažādās viduslaiku spēka un veiklības disciplīnās!
Pie Cēsu pils vārtiem jūs sagaidīs brālis – bruņinieks, kurš iepazīstinās ar dzīvi Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils zālē sastapsiet rakstvedi, kurš jums labprāt pievienosies viduslaiku kaujas treniņu laukumā. Brāļa bruņinieka uzdevums būs ierādīt un ļaut pašiem iemēģināt roku galvenajos spēka un veiklības pārbaudījumos: skriešanā ar kājnieku pīķi, trāpot ar tā smaili dzelzs gredzenā; iešanā ar koka kājām; šķēpa mešanā; distances veikšanā ar ieroču un bruņu svara ekvivalentiem; cīņā ar salmu maisiem uz līdzsvara baļķa. Pils rakstvedis, palīdzot brālim-bruņiniekam, iegrāmatos jūsu sasniegumus, lai rezultātā noskaidrotu veiklāko un spēcīgāko bruņinieku jūsu vidū.
Programmas ilgums: 1,5- 2 stundas
Cena grupai: EUR 120,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


  Viena diena ordenī

Ar pils iedzīvotāju palīdzību dosim iespēju izbaudīt dzīvi ordeņa pilī 16.gadsimtā, pakļaujoties tā laika likumiem un paražām, apgūstot prasmes, kas noderīgas dzīvojot viduslaikos un izbaudot vienkāršu maltīti kopā ar ordeņa brāļiem. Dienas gaitā uzzināsiet, kā militārās prasmes izkopa ordeņa brāļi, un arī paši varēsiet izmēģināt spēkus dažādos pārbaudījumos. Bet pirms maltītes tiksiet aicināti uz dienas lūgšanu pils kapelā, kur kapelāna vadībā apgūsiet „pātarus” latīņu valodā.
Programmas ilgums: 3- 4 stundas
Cena grupai: EUR 120,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


Viduslaiku mielasts

Mēs aicinām jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs Pils pārvaldnieks - brālis Dītrihs un aicinās pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu. Par jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Pils pārvaldnieks viduslaiku spēlēs pārbaudīs jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus.
Programmas ilgums: 2- 2,5 stundas
Cena grupai:  EUR 120,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga

 Ir 1526.gads – Livonijas ordeņa Cēsu pils ziedu laiki. Mēs aicinām jūs piedalīties pieņemšanā pie slavenākā no Livonijas ordeņa mestriem - Voltera fon Pletenberga.
Pie pils vārtiem jūs sagaidīs mestra uzticības persona – pils rakstvedis. Viņš pastāstīs par Livonijas ordeņa un Cēsu pils vēsturi, kā arī sagatavos jūs turpmākajai vizītei pie mestra. Rakstvedis jums paziņos, ka mestrs nolēmis vienu no jums izraudzīties par savu vasali, un vedīs jūs uz pils dārzu, kur viņa uzdevums, pārbaudot jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, būs noskaidrot, kurš no jums ir visvairāk cienīgs kļūt par vasali. Kad jaunais vasaļa kandidāts būs atrasts, rakstvedis jūs aicinās uz pils pagalmu pie ordeņa brāļa mūka Vilhelma, kurš katram iedos vējlukturi, aizdegs sveces lukturos un vedīs jūs uz pili. Uzkāpuši pa pils torņa vītņu kāpnēm, jūs nokļūsiet vienā no pils skaistākajām zālēm, kas ir mestra dzīvojamā un darba telpa. Šeit jūs satiksiet mestru un, rakstvedim palīdzot, tiksiet aicināti uzdot viņam jūs interesējošus jautājumus. Pēc tam notiks jaunā vasaļa inaugurācijas ceremonija, kurā viņš saņems lēņa grāmatu un gredzenu kā vasaļa un seniora saistības apstiprinošu zīmi. Mestra uzdevumā jaunais vasalis aicinās visus uz pils kalpotāju sarūpētu viduslaiku mielastu.
Programmas ilgums: 2,5- 3 stundas
Cena grupai: EUR 190,-
, + ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)

 Alus degustācijas vakars

Cēsu alus darītavas slava jau izsenis nesta tālu plašajā pasaulē! Jau kopš 16. gadsimta Cēsu pils paspārnē darbojās šī miesu un garu iepriecinošā ražotne. Un nu, radusies iespēja piedalīties aizraujošā, dažādām sacensībām un vīru spēlēm pārbagātā alus degustācijā. Savā namā jūs sagaidīs viesmīlīgais Pilskungs, kas viesus bagātīgi pamielos, iepazīstinās ar dažādām alus šķirnēm un izklaidēs visa vakara garumā. Noskaņu palīdzēs uzturēt arī īsti krogus muzikanti, kas dos iespēju savas mīļākās dziesmas dziedāt arī viesiem. Vakara gaitā tiks noskaidrots arī lielākais alus dzērājs un izcilākais alus pazinējs!
Programmas ilgums: 2,5 stundas
Cena grupai:  EUR 150,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


Viduslaiku kāzas

Ja vēlaties gūt ieskatu viduslaiku kāzu norisē, būsiet laipni gaidīti Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils iemītnieki sagaidīs jauno pāri pils dārzā. Jaunais pāris tiks pārbaudīts atbilstoši viduslaiku dzīves apstākļiem. Jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redzēs, kā viņa sieva tiks galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, ordeņa brālis jaunajam pārim izrādīs Cēsu pili, pavadot abus uz greznajām pils iekštelpām. Šeit pils kapelāns noturēs kāzu ceremoniju viduslaiku manierē un dos savu svētību jaunajam pārim, kopīgu dzīvi sākot.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai:  EUR 120,-
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)
 

  Pils dārgumus meklējot

Lielisks risinājums neparastai un aizraujošiem piedzīvojumiem piepildītai bērnu ballītei! Mielasts plašajā pils dārzā, rotaļas un spēles kopā ar pils iedzīvotājiem,     pazudušo dārgumu meklēšana noslēpumainajā viduslaiku pilī un vēl...
Programmas ilgums: 2,5 stundas
Cena grupai no 15 cilvēkiem EUR 9,- no personas
+ ieejas maksa (3.00 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR studentiem, skolēniem un pensionāriem)


Programmu cenā nav iekļauta ēdināšanas pakalpojumu izmaksas, kuras var atšķirties atkarībā no ēdienkartes.  Cenas norādītas grupām no 15 līdz 50 personām. Individuāls cenu piedāvājums tiks izstrādāts grupām virs 50 personām.

Programmas pieteikt vai iegūt papildus informāciju:

Ieva Kalniņa-Matute tel. 26339342, e-pasts ieva.cesis@inbox.lv

Printēt