Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Pils laukums 9, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121815, +371 28318318
info@cesis.lv

No 1.oktobra līdz 30.aprīlim
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena - sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena - 10:00 - 16:00


Follow us
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Kori » Beverīna » Jauktais koris "Beverīna"

Jauktais koris "Beverīna"Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents: Ēriks Derums

   Koris tika dibināts 1966.gadā kā skolotāju koris un aizsāka skolotāju koru kustību visā Latvijā. Savulaik kori vadījuši tādi diriģenti kā Imants Kokars, Sigvards Kļava un Mārtiņš Klišāns. Šobrīd iesāktās tradīcijas turpina diriģents Ēriks Derums. Joprojām kora sastāvā dzied un īpaši tiek gaidīti pedagogi.
   Koris veiksmīgi piedalās koru konkursos un organizē koncertdarbību, labprāt pieņem piedāvājumus uzstāties un iesaistīties radošos projektos. 2002. gadā iegūta 1.vieta K.Baumaņa piemiņai veltītajā koru konkursā, bet koru skatēs Latvijā regulāri iegūti augsti novērtējumi - 2006. gadā 14.vieta starp visiem Latvijas koriem ir pietiekami augsts novērtējums, lai koris „Beverīna” ar lepnumu nestu savu vārdu ārpus Latvijas.
   Kora repertuārā galvenokārt ir tautasdziesmu apdares. Cieņā ir latviešu autoru dziesmas sākot no klasiķiem - J. Vītolu, E. Melngaili, A. Jurjānu līdz mūsdienu autoru darbiem. Lai repertuāru padarītu neparastāku un saistošāku klausītājiem, tiek izdziedāti populāri ārzemju skaņdarbi no „The Beatles”. Kora īpašā dziesmu virtuozitāte atspoguļojas dziedot Havaju salu iedzimto tautasdziesmu programmu, kas tiek izpildītas akapella, sniedzot klausītājiem patīkamu pārsteigumu.
   Par tradīciju ir pārvērtusies skanīga Jāņu ielīgošana Trikātā „Beverīnas pilskalnā”. Bet tuvojoties Ziemassvētku laikam, ar dziesmām koris kuplina dievkalpojumu Āraišu baznīcā. Gada garumā notiek sadziedāšanās un sadraudzības koncerti ar citiem Latvijas koriem.

Papildus informācija: 
Ēriks Derums, tālr.26465266Printēt